Ar žinote, kad vasario-kovo mėnesiais žmogaus organizme vitamino D3 atsargos pasiekia pačią žemiausią ribą?

Ar žinote, kad vasario-kovo mėnesiais žmogaus organizme vitamino D3 atsargos pasiekia pačią žemiausią ribą?

Ar žinote, kad vasario-kovo mėnesiais žmogaus organizme vitamino D atsargos pasiekia pačią žemiausią ribą? Medikai teigia, kad šiuo metu atlikus vitamino D tyrimą, 90 procentų pacientų nustatomas jo trūkumas.

Simptomai, signalizuojantys apie vitamino D trūkumą

Mokslininkų tyrimai rodo, kad vitaminas D gyvybiškai svarbus aktyvinant žmogaus imuninę sistemą. Šis saulės vitaminas mažina riziką susirgti ne tik gripu bei peršalimo ligomis, kaulų ligomis, tuberkulioze, bet ir storosios žarnos, krūties ir prostatos vėžiu, išsėtine skleroze ir kitomis ligomis.

Kokie požymiai rodo, kad mūsų organizmas stokoja vitamino D?

Vitaminas D stiprina mūsų imuninę sistemą, padeda jai įveikti įvairių virusų ir bakterijų atakas. Dažnai sergant įvairiomis kitomis kvėpavimo ligų infekcijomis ar gripu, galima įtarti, kad Jūsų organizmas stokoja būtent vitamino D. Nuolat jaučiamas nuovargis Energijos trūkumas, pasyvumas, noras dažnai ilsėtis ar miegoti, neretai išduoda, jog Jūsų kraujyje trūksta vitamino D. Šiuo atveju net ir nedidelis vitamino D trūkumas gali sukelti kiekvieną dieną lydintį nuovargį. Įrodyta, kad net mažas vitamino D trūkumas turi neigiamos įtakos žmogaus aktyvumui. Polinkis į depresiją, slogi nuotaika Vitamino D trūkumas gali sukelti depresiją, ypač vyresniems žmonėms. Mokslininkai netgi įrodė, jog, panaikinus vitamino D trūkumą, galima sušvelninti tiek įprastos, tiek sezoninės depresijos simptomus. Lėtai gyjančios žaizdos Vitaminas D kovoja su infekcijomis, slopina organizmo uždegiminius procesus, o tai padeda gyti žaizdoms. Esant vitamino trūkumui, žaizdos po operacijų ar paprasčiausių traumų gyja lėtai ir sunkiai.

Osteoporozės vystymasis

Senyvo amžiaus žmonėms vitaminas D padeda išvengti osteoporozės, mažina kaulų lūžių riziką. Žmonės, sergantys osteoporoze, gali patirti lūžį ir nuo nedidelės traumos. Osteoporozė neturi jokių simptomų ar požymių, kol nelūžta kaulai, dėl to vadinama „tyliąja epidemija“. Kaulų, nugaros ir raumenų skausmai Vitaminas D, pagerindamas kalcio įsisavinimą, lemia sveiką kaulų būklę. Trūkstant šio vitamino, gali varginti įvairūs kaulų skausmai, taip pat apatinės nugaros dalies skausmas. Vitamino D stygius gali lemti ir lėtinį, dažnai varginantį raumenų skausmą.

https://www.fortivitum.lt/products/vitaminas-d3-imunine-sistema-ir-kaulu-sveikata

Atgal į blog'ą

Palikti komentarą