Open-Cell technologija

Open-Cell technologija

Spirulina ir jos nevirskinima membrena

Open-Cell technologija  - pavadinimas pats pasako, kokia šios technologijos esmė: „atidaryti“ ląsteles, kurių turinys įprastomis sąlygomis žmogui neprieinamas. Iki šiol tai buvo daroma mechaniniais-cheminiais būdais, todėl nepavykdavo išgauti spirulinos elementų natūralių, chemiškai nepažeistų.

Pavyzdžiui cheminiu būdu išgautas C- fikocianinas leidžiamas naudoti labai mažais kiekiais, nes yra toksiškas dėl išgavimo procese naudojamų cheminių medžiagų, be to dar labai brangus dėl didelių proceso kaštų. 

Open-Cell technologija leidžia bakterijų elementus išgauti nei chemiškai, nei mechaniškai nepaveiktus, tokius pat natūralius, kokie jie yra gyvos bakterijos ląstelės viduje. Tokie elementai yra saugūs ir lengvai žmogaus įsisavinami.

Daug žmogui naudingų elementų yra įvairių bakterijų viduje, tik mes jų negalime pasiekti, nes bakterijos turi membranas, kurios ne visada yra įveikiamos žmogaus virškinimo fermentų. Taip yra ir su spirulinos bakterijomis - jų dangalo žmogus negali suvirškinti, nes apvalkalo sudėtis labai panaši į žmogaus gerųjų bakterijų membranas. Jei jas suvirškintumėm, nebeliktų žarnyne gerųjų bakterijų.

Mokslininkai pasaulyje suka galvas ir testuoja įvairius metodus, kaip įveikti spirulinos dangalą, o Lietuvos mokslininkai tai jau padarė. Šio atradimo svarba didžiulė, nes pagaliau atsirado galimybė dideliais keikiais išgauti iš spirulinos ypač vertingus komponentus – fikobilinus (vienas labiausiai žinomų yra fikocianinas), chlorofilus, karotinoidus (zeaksantiną, beta-karoteną) ir panaudoti juos ne tik maisto papildų, bet ir vaistų gamyboje.

Vienas labiausiai studijuojamų spirulinos elementų - fikocianinas. Jis pasaulyje išgaunamas cheminių procesų būdu, todėl leidžiama naudoti tik nedideliais kiekiais. Kita vertus brangus išgavimo procesas riboja platesnį fikocianino panaudojimą. Bet jau šiandien yra publikuota daug tyrimų, kurie patvirtina, kad fikocianinas pasižymi vėžinių ląstelių augimą stabdančiu poveikimu (G0/G1 fazėje), gali potencijuoti spindulinio gydymo efektą, sumažinti chemoterapijos toksišką poveikį inkstams ir širdžiai, yra puikus antioksidantas, suriša radionuklidus, slopina uždegimą ir skausmą (blokuodmas COX-2 receptorius), slopina antibiotikams atsparių mikrobų bei tokių virusų, kaip ŽIV ar koronavirusai, dauginimąsi, veikia imunomuduliuojančiai, skatina žaizdų gyjimo ir ląstelių atsinaujinimo procesus.

Open Cell Spirulinos fotografija

Open-cell technologiją pritaikius spirulinai, žmogui neįveikiamos membranos neliko, dabar visi naudingi elementai lengvai prieinami ir įsisavinami žmogaus organizmui.

Šia technologija apdorota spirulina yra skystos formos, įvairūs jos elementai dėl skirtingų charakteristikų išsisluoksniuoja, atsirado galimybė išgryninti kiekvieną elementą atskirai ir pagaminti konkrečiai ligai ar sindromui reikiamą elementų „kokteilį“. Pvz.: sergantiems onkologiniais susirgimais iš fikocianino, polisacharidų, geležies, cinko  ir beta-karotenų, uždegimui slopinti -iš fikocianino ir cinko, energetiniam kokteiliui - iš chlorofilų, omega-rūgščių, geležies, B vitaminų komplekso ir t.t.

Atgal į blog'ą

1 komentaras

Labai prašome
Pašalinkite mūsų mokslinę medžiagą iš savo puslapio.
Pagarbiai.
Olegas

Olegas

Palikti komentarą