Žaliasis medus - mokslininkų pergalė prieš ligas.

 

Žaliasis medus gyd. Jurga Dūdienė Aušros Budrienės laida Sveikatos namai from Fortivitum Ltd on Vimeo.

ŽALIASIS MEDUS SU SPIRULINA (Open-Cell technology)) – tai daugybė žmogaus savijautai naudingų poveikių, kompaktiškai supakuotų ir telpančių ant šaukštelio galo.
Be jokių priedų, tik medus, pluoštinių kanapių sėklų aliejus ir Open-Cell technologija greitam įsisavinimui paruošti spirulinos natūralūs komponentaiŠio preparato pagrindinė funkcija yra bendras organizmo stiprinimas. Patentuota "Open Cell" - laisvos ląstelės komponentų technologija išlaisvina veikliąsias spirulinos medžiagas iš membranos apsupties, todėl žymiai padidėja atskirų medžiagų efektyvimas ir sumažėja poreikis organizmui skaidyti sudėtingus elementus. Ši technologija leidžia organizmui įsisavinti ankščiau neprieinamus spirulinos membranoje užrakintus augalinės kilmės fitochemikalus, tokius kaip: chlorofilai, fikocianinas, fikocianinas - c, įvairūs karotenoidai.  Kanapių sėklų aliejus suteikia didelį kiekį organizmo procesams būtinų Omega - 3, 6 ir 9 riebalų rūgščių.
Maisto papildas, 14 g.

Viename (1 g) pakelyje yra:

Fikocianinas - C    2 mg

Alofikocianinas    5 mg

Fikoeritrinas          2 mg

Chlorofilas A         0.3 mg

Chlorofilas B         0.7 mg

Beta karotenas     0.3 mg

Zeaksantinas        0.2 mg

 

Sudedamosios dalys:

Medus 66.7 %, kanapių sėklų aliejus 22.2 %, plokščioji vingrūnė (spirulina) 11.1 %.

1 pakelyje (1 g masės) yra: 0.667 g medaus, 0.22 g kanapių sėklų aliejaus,  plokščiųjų vingrūnių (spirulina) 0.11 g.

 

Vartojimas

Vienoje pakuotėje 14 pakelių po 1 gramą. Rekomenduojama vartoti po 1 pakelio (1 g masės) turinį 1 kartą per dieną. Pakelio turinį nuryti. Vartoti tuščiu skrandžiu ir užgerti vandeniu. 
Neviršyti nustatytos rekomenduojamos paros dozės.

 

Maistinė vertė               100 g

Energinė vertė              445 kcal

Angliavandeniai         56.27 g

Baltymai                         7.55 g

Iš jų amino rūgščių        6.4 mg

Riebalų                        22.95 g

Iš jų riebalų rūgščių     1.84 g

Iš jų:

Omega - 3     4.5 g

Omega - 6    13.1 g

Omega - 9     1.8 g

 

 

Svarbu

Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.

Laikyti vėsioje, sausoje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Nerekomenduojama vaikams ir nėščioms moterims.

Svarbu sveika ir subalsansuota mityba. 

Spirulina – tai melsvabakterė (dar vadinama melsvadumbliu), kurios kolonijos savo spiraline forma primena stacionaraus telefono laidą. Žemėje jos gyvuoja jau šimtus tūkstančių metų. Ypatingai vertinga maistine sudėtimi pasižyminti spirulina Pasaulinės Sveikatos organizacijos (PSO) vadinama ateities supermaistu ir jau ne vieną dešimtmetį domina mokslininkus, kurie suka galvas, kaip atidaryti spirulinos apvalkalą ir naudingus jos elementus padaryti lengvai pasisavinamus žmogaus organizmui. 

 

 

Žinoma, jog spirulinoje gausu visų žmogui reikalingų amino rūgščių, baltymų bei omega 6 rūgščių. Šis melsvadumblis turtingas vitaminais A, K, B12 ir mineralinėmis medžiagomis – kalciu, variu, chromu, kaliu, cinku, geležimi, o taip pat ir pigmentais – beta karotenu, fikocianinu, chlorofilu (organizmą praturtina deguonimi ir yra puikus energijos šaltinis) ir įvairiais fermentais. Geležies viename grame spirulinos yra net aštuonis kartus daugiau nei veršiuko kepenėlese ir nepalyginamai daugiau nei vaisiuose ar daržovėse.

 

PROBLEMA: Plačiai parduodami spirulinos produktai sudėtyje turi palyginti stambias spirulinos daleles, iš kurių naudingi elementai pasisavinami menkai, nes jie užrakinti spirulinos apvalkale, kurio žmogaus organizmas negali suvirškinti. Ne vienerius metus mokslininkai ieškojo būdų, kaip suardyti šias bakterijas gaubiantį barjerą, nepažeidžiant jose esančių komponentų. Pirmiesiems tai pavyko padaryti Lietuvos mokslininkams.

 

Revoliucinis proveržis Lietuvos mokslininkų laboratorijoje

Lietuvos mokslininkai, dirbantys UNERA Luxembourg laboratorijoje, rado būdą, kaip „atrakinti“ spirulinos ląsteles. “Mūsų sukurtą ląstelių ardymo technologiją pritaikius spirulinai, išsisprendė esminė problema: spirulinos naudingi elementai išlaisvinami iš daugiasluoksnio apvalkalo ir todėl manome, kad jie bus lengviau ir gausiau pasisavinami žmogaus organizmo lyginant su paprastos spirulinos milteliais ar tabletėmis.”– pasakoja šio išradimo autorius Olegas Romaškevičius. „Šio atradimo dėka biologinė spirulinos vertė išaugo milžiniškai, nes iš ląstelės išlaisvinti elementai yra aktyvūs, natūralūs, jų fizinės ir cheminės savybės yra nepakitusios. Kol kas analogų pasaulyje nėra. Todėl tokios formos spirulina turi didelę perspektyvą tolimesniems moksliniams tyrimams, jų pritaikymui ir naujų produktų kūrimui. Beje, mūsų laboratorijoje naudojama tik visiškai švari, aukštos kokybės spirulinos žaliava, sertifikuota pagal geros praktikos standartus”.

Dr. (HP) Vida Bendikienė (VU Biochemijos ir molekulinės biologijos katedros afilijuotoji mokslininkė) teigia, kad spirulina – tai yra ląstelė, kurioje yra kaupiama visi fiziologiškai žmogui reikalingi maistiniai produktai. Vienas iš pagrindinių – fikocianinas. Taip pat chlorofilas, riebalų rūgštys, vitaminai bei mineralai, - viskas sukaupta ląstelėje, tačiau ji apsupta membrana, kurią suardyti nėra lengva. Fortivitum naujame produkte “Žaliasis medus”, spirulina yra apdorota unikalia UNERA Luxembourg technologija, todėl visi spirulinos naudingi elementai yra natūralūs, aktyvūs, chemiškai nepakitę ir “išleisti” į medų - tai leidžia organizmui lengvai įsisavinti jam reikalingus elementus per labai trumpą laiką.